Birliğimiz internet sitesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çerez ve üçüncü taraf araçlar kullanılmaktadır. Bunlara ilişkin detaylı bilgilere Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz OKUDUM
KURUMSAL İLETİŞİM / DUYURULAR

2 Yeni Faaliyet İzni

26.06.2024 tarihinde Resmi Gazete’de 2 yeni faaliyet izni duyurulmuştur.

???? Qnbpay Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’un 12 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), ödeme aracı kabul yetkisi ile sınırlı olacak şekilde (c), (f) ve (g) bentlerinde belirtilen ödeme hizmetlerini sunması onaylanarak ödeme kuruluşu  olarak faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir. 

???? SBM Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş.’nin 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’un 12 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c), (ç), (e), (f) ve (g) bentlerinde belirtilen ödeme hizmetleri ile Kanunun 18 inci maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen elektronik para ihracı hizmetini sunması onaylanarak elektronik para kuruluşu olarak faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.