Birliğimiz internet sitesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çerez ve üçüncü taraf araçlar kullanılmaktadır. Bunlara ilişkin detaylı bilgilere Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz OKUDUM
KURUMSAL İLETİŞİM / DUYURULAR

Bilgetekin: 2024'te Dünya’nın dört bir yanında etkinlikler yapacağız

Ödeme Sistemleri Dergisi PSM tarafından dağıtılan PSM Ödülleri, 20 Aralık Çarşamba günü İstanbul Levent’teki İş Kuleleri Oditoryumu’nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

“Cesur Yeni Dünya” ana temasıyla düzenlenen PSM AWARDS 2023 için 493 başvuru geldi. TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin'in de aralarında olduğu jüri 70 projeyi ödüle layık buldu.

Jürinin diğer üyeleri ise Kentbank Hırvatistan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sönmez, PSM Yayın Danışmanı Abdullah Çetin, MAPFRE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Somer Özelgin, Finansal Teknoloji ve Kripto Para Editörü Sefer Yüksel, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Profesör Dr. Selim Yazıcı, startups.watch Kurucusu Serkan Ünsal, SC Yönetim ve Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko ile Canpolat Legal Kurucu Ortağı Av. Yaşar Canpolat oldu.

Törenin açılış konuşmaları Erişim Medya Kurucu Ortağı ve PSM Genel Koordinatörü Barış Bekar, PSM Awards Ana Sponsoru TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin, PSM AWARDS Platin Sponsorları Bank Pozitif ve PayFix’in Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kork ve PSM AWARDS jürisi adına konuşan Nazan Somer Özelgin yaptı.

Konuşmasına, her geçen yıl daha da hızlı büyüyen FinTek sektörünün bu organizasyon dolayısıyla bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getirerek başlayan TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TÖDEB olarak sadece üyelerimizi değil, tüm ekosistem oyuncularını destekliyoruz ve artan sektörel başarılar ile gurur duyuyoruz.

Sektörümüzü anlatmak, kamuoyunu aydınlatmak gibi bir sorumluluğu yerine getirmenin yanında her bir paydaşımıza gerek yatırım gerekse itibar açısından değer katmak için sektörel raporlar açıklıyoruz. Ödeme ve Elektronik Para Sektör Raporu’nu bu sene kamuoyuna duyurduk. İlk olma özelliği taşıyan bu rapor ile sektörümüze ışık tuttuk. Düzenli olarak bu raporu yayınlamaya devam edeceğiz. Ayrıca, Uluslararası Pazar Araştırması raporumuz da tamamlanmak üzere, 2024 yılının ilk aylarında da bu raporun paylaşımını yapacağız.

Eğitim faaliyetlerimiz de aralıksız sürüyor. TÖDEB Akademi aracılığıyla sektöre nitelikli istihdam sağlıyor, yeni oyuncular kazandırıyoruz. Fintek Sektörü’nde olan herkesin yolu bir şekilde TÖDEB Akademi’den geçiyor. Özellikle TÖDEB FinTek Çırağı Programı bizi çok heyecanlandırıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Marmara Üniversitesi ve TÖDEB iş birliğiyle geliştirdiğimiz bu programla, sektörde kendine yer bulmak isteyen gençlerimize bir eğitim fırsatı sunuyoruz. Akademisyenler ve sektör profesyonellerinden teorik ve pratik eğitim alma fırsatı buluyorlar. Sonrasında TÖDEB üyesi şirketlerde staj yaparak sektörde kariyer fırsatı yakalayacaklar. Gelecek senelerde Fintek Çırağı Programı’ndan mezun olarak sektöre atılan gençlerimizin de PSM Ödülleri’nde ödüller alacağından kuşkum yok. 

2024 hedeflerimiz arasında, Türk FinTek’lerinin yurt dışındaki bilinirliğinin artırılması da var. Nitelikli hizmet ihracı ve uluslararası iş birliklerinin artırılması için yurt dışı etkinliklere katılımı destekliyoruz. 2023’te Avrupa’da düzenlenen Money 20/20’deki Türkiye pavilyonunda 8 FinTek yer almıştı. Bu yıl 20 FinTek’le katılmayı planlıyoruz. Münih ve Dubai’deki Seamless etkinliklerinin yanı sıra Singapur ve başta Azerbaycan olmak üzere Türk Cumhuriyetleri’nde düzenlenen organizasyonlara da katılacağız. Yeni kıtalar, yeni ülkeler bizi bekliyor.”

 “Cesur Yeni Dünya: Varoluşsal Tehditler ve Devrimci Fırsatlar” başlıklı bir panelin de gerçekleştiği ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.