Birliğimiz internet sitesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çerez ve üçüncü taraf araçlar kullanılmaktadır. Bunlara ilişkin detaylı bilgilere Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz OKUDUM
FAALİYETLER / ETKİNLİKLER

Rekabet Kurumu - "Ödeme Hizmetlerinde Finansal Teknolojiler Paneli"

Rekabet Kurumu tarafından 11 Ocak 2022 tarihinde “Ödeme Hizmetlerinde Finansal Teknolojiler Paneli” gerçekleştirildi.

Ödeme hizmetlerindeki finansal teknolojilere (fintek) yönelik küresel gelişmelerin takip edilmesi, ülkemiz ödeme hizmetlerindeki fintek ekosisteminin güncel durumunun değerlendirilmesi, bu alanda yaşanan gelişmelerin rekabete etkilerinin belirlenmesi ve rekabet hukuku perspektifinden ne tür yaklaşımların benimsenebileceğinin tespiti amacıyla düzenlenen söz konusu panelin açılış konuşmalarını Rekabet Kurumu Başkanı Sayın Birol KÜLE ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ekrem ARIKAN gerçekleştirdi. 

“Finteklerin Finansal Sisteme Entegrasyonu ve Açık Bankacılık” konulu oturumda TÖDEB adına Yönetim Kurulu Başkanı Burhan ELİAÇIK, Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi GÜNGÖR görüşlerini paylaştı.

Ayrıca, Üyelerimizin yer aldığı “Ödeme Hizmetlerinde Yenilikçi Uygulamalar” adlı oturumda  servis bankacılığı, açık bankacılık ve dijital bankacılık alanlarında yurt içi ve yurt dışı yenilikçi iş modelleri ve uygulamaları, gömülü finansal hizmetler, müşteri verisi avantajları, ödeme hizmetleri bakımından e-ticarette fırsat eşitliği konuları tartışıldı.

Üyelerimizin de yoğun katılım gösterdiği panel için Rekabet Kurumu Başkanı Sayın Birol Küle ve değerli yöneticileri ile uzmanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

< GERİ DÖN
TAMAMLANDI
Başlangıç Tarihi

11.01.2022

Bitiş Tarihi

11.01.2022